U čast modnoj ikoni Jugoslavije i legendi srpske kinematografije Mileni Dravić

Marija Janković 2019.
Komentari

U okviru 45. Perwoll Fashion Week-a  sinoć je održana jedinstvena revija posvećena  Mileni Dravić–najvećoj ženskoj glumačkoj zvezdi na ovim prostorima i svojevrsnoj ikoni stila. Želja i cilj organizatora je da se i nove generacije upoznaju sa njenim brojnim vrednostima i da u Mileni pronađu svoj uzor.

www.vajbmagazin.com

Bila je i ostaće pravi uzor žene koja se nenametljivo izborila za dostojanstveni položaj žena u našem društvu. Revija je zamišljena kao upečatljivi tribute Mileni–bilo kroz brojne uloge koje je tumačila, značaj koji je imala za razvoj regionalne kulture ili kao uzoru ženske emancipacije. Imajući u vidu Milenin dar da na sceni postane neko drugi, da je reč o ženi koja je ostavila neopisiv trag u kolektivnom sećanju, ova revija inspirisana je svim njenim ulogama i stilovima žena u čijim cipelama je neprikosnovena dama šetala pred objektivima i daskama teatra.tekst2


Sa svojim trećim suprugom i kolegom Draganom Nikolićem je od 1972. do 1974. vodila popularni šou program Obraz uz obraz. Milena je često igrala samohrane majke, seljanke, žene iz radničke klase, bila je i pionir i ekscentrična junakinja filmova Crnog talasa i dama romantičnih komedija u kojima je glumila uz Ljubišu Samardžića. Mnogobrojne uloge ostvarila je u filmovima Kozara, Ljubavni život Budimira Trajkovića, Rad na određeno vreme, Moj tata na određeno vreme, Sekula se opet ženi, Nije lako sa muškarcima i Zona Zamfirova. Poznata je još i kao učiteljica iz kultne serije Priče iz Nepričave, Vera iz Policajca sa Petlovog brda, zatim kao Vukosava Petrović i Spomenka iz TV–komedija Pozorište u kući.       

                                   

Tekst3Foto: vajbmagazin.com

Revija je uspela da dočara Mileninu veličinu, šarm i harizmu, a svaki komad domaćih dizajnera, inspirisan Milenom, dotakao je deo njene ličnosti i karijere. Modele za reviju u zadatim tematskim okvirima namenski je izradilo dvadesetak  najpoznatijih srpskih dizajnera, kostimografa i stilista poput: Aleksandra Lalić, Ashok Murty, Atelier Igor Todorović, Boris Čakširan, Boško Jakovljević, Budislava Keković, GetUp Jasmina Vujović, Daniela Glišić, Dejana Momčilović, Doda Komad, Dragana Ognjenović, Roksanda Ilinčić, Ines Atelier, Jasmina Sanader, Lara Milanović, Svetlana Jaćović, Tamara Radivojević, Tijana Žunić, Zora Mojsilović. Bila je i ostaće pravi uzor žene koja se nenametljivo izborila za dostojanstveni položaj žena u našem društvu. Lice ove dame krasilo je i naslovnice mnogih svetskih magazina i bilborda. O njenoj lepoti i talentu govorili su i pisali mnogi, a pri upoznavanju ove lepotice Alfred Hičkok je izjavio da je upoznao dva simbola Beograda: Pobednika i Milenu Dravić

Izvori: citymagazine.rs, elle.rs

Ključne reči: BFW , Milena Dravić , revija ,

Komentari

Morate biti registrovani i prijavljeni da biste ostavili komentar.