Pretraga

Rukomet

Naisa za šestu uzastopnu pobedu

Miloš Papović 8.11.2020. Komentari

U okviru šestog kola Superlige rukometašice Naise dočekale su ekipu Vojvodine u hali „Miroslav Antić” i tom prilikom ubedljivo slavile rezultatom 48 : 34.

Na samom početku meča videle su se borba i želja za pobedom, kako na jednoj tako i na drugoj strani. Do 11. minuta rezultat je bio izjednačen (7 : 7), a onda je domaća ekipa serijom od četiri pogotka zaredom uhvatila zalet i prvo poluvreme završila vođstvom 23 : 14. U drugom poluvremenu Naisa kreće u totalni pohod na pobedu, te  je odličnom igrom dozvolila treneru Ljubomiru Obradoviću mogućnost da pruži šansu svim svojim igračicama. Naisa je nastavila u istom ritmu, ne dozvolivši igračicama Vojvodine da umanje veliku prednost, te je slavila konačnim rezultatom 48 : 34. Posebno iznenađenje na meču bila je Sara Stankovski, koja je zatresla mrežu osam puta iz isto toliko pokušaja.

U domaćoj ekipi istakle su se Simona Stojanovska, Dunja Tasić, Katarina Radović, kao i Sara Stankoviski, koja je proglašena opravdano za igračicu utakmice, a kod gostiju istakla se Jelena Zečević sa deset golova, dok je Jovana Veličković sedam puta zatresla mrežu Naise. Trener Vojvodine Mile Zečević nije bio nezadovoljan izdanjem svoje ekipe i pored ubedljivog poraza. Ekipa Naise beleži šestu uzastopnu pobedu u prvenstvu i sa 12 bodova ostaje na prvom mestu. Naisa u narednom kolu gostuje ekipi Zaječara.