Pretraga

Rukomet

Rukometaši Železničara poraženi od Dinama

Marko Mitić 15.3.2020. Komentari

U derbi utakmici 21. kola Arkus Superlige 14. marta rukometaši Železničara poraženi su u hali Čair od ekipe Dinama iz Pančeva rezultatom 36 : 33 (20 : 19). Bio je ovo okršaj dve prvoplasirane ekipe na tabeli.

Utakmica je odigrana bez publike na osnovu mera predostrožnosti koje je donela Vlade Republike Srbije zbog virusa korone, ali su obe ekipe bile raspoložene za igru. Trener Železničara Đorđe Teodorović počeo je utakmicu sa igračima koji su ove sezone dobijali manju minutažu. Sa druge strane, Nenad Vučković nije doputovao sa ekipom. Od samog početka videlo se da će to biti jedna brza i vrlo efikasna utakmica. U 10. minutu krilni igrač gostiju Šotić svojim petim golom doneo je svom timu prednost od dva gola (9 : 7). I pored toga što utakmica za obe ekipe nije imala rezultatski značaj, igrači Dinama su u odbrani igrali oštro, pa su njihovi igrači često bili kažnjavani sa po dva minuta kazne. U 20. minutu, pri rezultatu 14 : 14, Teodorović je počeo da uvodi svoje glavne igrače. To je primoralo i stratega gostiju Komnenića da zatraži minut odmora. Prednost se nakon toga opet vratila na stranu Dinama, a na odmor se otišlo rezultaom 20 : 19.

Prednost koju su stekli u prvom delu igrači iz Pančeva su u nastavku uvećali. Uvođenjem Barudžića i Milenkovića, Komnenićev tim je došao do prednosti od pet golova (28 : 23). Prednost su uspevali da zadrže, te je i u 45. minutu rezultat na semaforu bio 30 : 25. Nisu se zaustavljali krilni igrači obeju ekipa, a odgovor iz niškog tima dao je Đorđe Spasić. Pred sam kraj utakmice razlika je počela da se smanjuje, ali Železničar nije imao snage za potpuni povratak. Utakmica je završena rezultatom 36 : 33.

IMG 20200315 142408Foto: Marko Mitić

Nakon utakmice, treneri obeju ekipa usaglasili su se u vezi sa tim da je zdravlje igrača najvažnije i da će u slučaju obustavljanja takmičenja oni morati da zadrže timski duh. Trener Dinama Akim Komnenić rekao je da je vrlo nezgodno da se u ovom trenutku priča o rukometu. Odigrali smo jednu totalno rezultatski nebitnu utakmicu, pružili šansu svim igračima, igrali bez pritiska, pokušali i uspeli da realizujemo zamisli, kazao je on. Stručni štab Železničara zbog lakših povreda nije mogao da računa na Kocića i Stanojevića, a trener Teodorović smatra da je rukomet suviše mali u odnosu na ljudske živote. Kada se ove dve ekipe sastanu, mečevi su jako dobri i zanimljivi. Mi trenutno nismo u stanju da pružimo više, ali moji igrač su izvukli iz sebe maksimum i zaslužuju ogromno poštovanje, kazao je Teodorović.

Za igrača utakmce proglašen je igrač gostiju Miloš Kostadinović, koji je postigao sedam golova, dok je Šotić šest puta pogađao mrežu niške ekipe. U domaćem timu Milosavljević je postigao osam, dok je Spasić bio strelac sedam puta. Osim Vojvodine i Metaloplastike, svoje mesto u plej-ofu obezbedili su Dinamo, Železničar i Partizan, a poslednje mesto će obezbediti Dubočica ili Novi Pazar.

O tome da li će takmičenje biti nastavljeno biće odlučeno nakon završetka svih utakmica 21. kola.

sport,rukomet,Arkus Superliga Srbije,RK Železničar,RK Dinamo Pančevo,hala cair,derbi,Niš,