Železničar pobedom nad Rudarom osigurao plej-of

Marko Mitić 2020.

Rukometaši Železničara su pobedom u hali Čair nad ekipom Rudara iz Kostolca rezultatom 34 : 29 i matematički obezbedili plasman u plej-of. Utakmica je odigrana 29. februara u okviru 19. kola Arkus Superlige.

Posle pobede nad ekipom Partizana izabranici trenera Đorđa Teodorovića upisalu su još jednu pobedu i samim tim sebi obezbedili plasman u doigravanje. Tokom čitavog meča Železničar je bio u vođstvu, a najbliži izjednačenju gosti su bili u 20. minutu kada su prišli na samo gol zaostatka (10 : 9). Do kraja prvog poluvremna domaći su opet napravili seriju golova i na odmor otišli sa četiri gola prednosti (17 : 13). Do kraja meča Železničar je držao utkmicu u svojim rukama i mirno je priveo kraju za konačnih 34 : 29.

Utakmicu su svojim igrama obeležili dvojica najboljih strelaca Arkus lige. Kod domaćih je Đorđe Spasić postigao 11 golova, dok je u ekipi iz Kostolca najzapaženiji bio Nenad Nedeljković, koji se 13 puta upisao u listu strelaca. Utakmica je obilovala isključenjima i sedmercima, što je kod igrača i trenera obeju ekipa izazvalo nervozu koja srećom nije kulminirala u neki veći incident.

Rukometaše Železničara već 4. marta očekuje novi okršaj sa ekipom Partizana u četvrtfinalu Kupa Srbije, a onda i gostovanje ekipi Obilića. Narednu utakmicu u hali Čair Železničar će odigrati za dve nedelje, kada u Niš stiže prvoplasirana ekipa Dinama iz Pančeva.

Ključne reči: RK Železničar , RK Rudar Kostolac , sport , rukomet , Arkus Superliga Srbije , hala cair , plejof , Niš ,