Pretraga

Rukomet

Rukometašice Naise deklasirale ekipu Zaječara

Marko Mitić 27.2.2020. Komentari

Rukometašice Naise ubedljivo su savladale ekipu Zaječara 27. februara u 14. kolu Superlige, rezultatom 36 : 20 (19 : 13). Utakmica u hali Čair odigrana je pred svega oko 200 gledalaca.

Izabranice trenera Svetislava Jovanovića tokom čitave utakmice bile su u vođstvu, a već u 11. minutu utakmice rezultat je bio 8 : 3. Prednost se do kraja samo uvećavala, a u poslednjih deset minuta gošće nisu uspele da postignu niti jedan gol, pa je konačan ishod meča bio 36 : 20.

Treneri dveju ekipa za rukometašicu utakmice izabrali su Jovanu Blagojević koja je mrežu ekipe iz Zaječara pogodila pet puta, a isti broj golova postigle su Marija Filipović i Jelena Terzić, dok je šest golova dala Katarina Radović. U gostujućoj ekipi najzapaženije bile su Anja Belić sa devet, odnosno Katarina Mančić sa osam golova.

Ovom pobedom niške rukometašice izjednačile su se na prvom mestu sa ekipama Bekamenta i Jagodine, ali uz utakmicu više. U narednom kolu, 3. marta, rukometašice Naise će u derbiju kola u hali Čair dočekati ekipu Bekamenta iz Bukovičke Banje. Taj meč počeće u 18:30 časova, a ulaz je slobodan.

sport,rukomet,Superliga Srbije,rukometni savez Srbije,hala cair,ŽRK NAISA,RK Zaječar,Niš,