Pretraga

Rukomet

Ubedljiva pobeda Železničara u komšijskom derbiju

Marko Mitić 16.12.2019. Komentari

Rukometni klub Železničar ostvario je ubedljivu pobedu u derbiju juga, pošto je u 14. kolu Arkus Superlige u hali Čair savladao rukometaše Dubočice 54 rezultatom 39 : 22 (19 : 10). Ovom pobedom igrači iz Niša stigli su do drugog mesta na tabeli.

Iako u najavi derbi kola, utakmica dveju ekipa koje su pre ove utakmice imale isti bodovni saldo, na terenu je viđena drugačija slika, te derbi nije ličio na ono što je očekivano. Domaćin je od samog starta meča krenuo silovito i već u desetom minutu posle gola Stanojevića. Trener Dubočice, Saša Pejčić bio je promoran da zatraži tajm-aut (7 : 2). Međutim, njegovi igrači, kao da nisu bili mislima na terenu. Neorganizovani napadi Leskovčana omogućili su Nišlijama priliku za kontranapade koji su to rutinski rešavali. Pored slabe igre Dubočice, domaćim rukometašima pošlo je za rukom sve što su zamislili. Golovima sa bekovskih pozicija, iskusni Stojanović dovodi svoj tim do prednosti od čak deset golova (16 : 6). Usledila su dva vezana gola gostiju (16 : 8), pa Teodorović nije hteo ništa da rizikuje i uzima i on minut odmora. Do kraja prvog dela Železničar čuva prednost i na odmor se odlazi rezultatom 19 : 10.

Drugo poluvreme počinje baš kao i prvo. Milovanović je imao mnogo prostora za šut, pa je to u potpunosti koristio. Razbranio se na golu i kapiten Kocić tako da se prednost velikom brzinom uvećala na 14 golova prednosti (27 : 13). Nisu uspeli gosti iz Leskovca gotovo ništa na ovom meču, a jedini raspoloženi igrač bio je pivotmen Mitrović koji je svojim golovima držao svoj tim na razlici od 15 golova. Nije se zaustavio Milovanović, koji je odigrao svoje najbolje poluvreme ove sezone, te je na ovom meču stigao do dvocifrenog broja golova. Poslednjih desetak minuta, trener Teodorović, kao i do sada kada je na semaforu ubedljiva, prednost je šansu pružio i mlađim igračima. Za razliku od nekih prethodnih ekipa, koje su u tom periodu smanjivale rezultatski minus, igrači Dubočice su se sasvim predali i doživeli najubedljiviji poraz ove jeseni rezultataom 39 : 22.

IMG 20191216 093059

Derbi južne pruge nije opravdao svoja očekivanja, a igrač Dubočice, Andrija Atanasković izrazio je veliko nezadovoljstvo nakon meča. Mene je danas bilo sramota što sam danas bio na terenu, ali je to sastavni deo sporta. Videli ste danas kako izgleda ozbiljna ekipa koja je predana svom poslu, momci koji daju sve za rukomet, rekao je Atanasković. Sem Mitrovića i Atanasković se šest puta upisao u listu strelaca. Sa druge strane, najbolji igrač utakmice po izboru trenera, Nemanja Milovanović bio je zadovoljan izdanjem svoje ekipe. Niko nije očekivao da će biti ovako ubedljiva pobeda, mislili smo da će to biti egal utakmica. Odigrali smo perfektan meč, odbranu svih 60 minuta i ovo nam je najbolja utakmice ove jeseni, dodao je Milovanović. On je na ovom meču 10 puta pogađao mrežu Dubočice, dok su krila Spasić i Stanojević dodali po sedam pogodaka.

Strateg Leskovčana, Saša Pejičić, nije imao razloga za zadovoljstvo. Po statistici Arkus lige mi važimo za jednu od boljih odbrana a danas smo primili 39 golova. Železničar je bio na vrhunskom nivou, za razliku od nas, Oni su danas od nas bili mnogo bolji i nsimo imli nikakve šanse, kazao je Pejčić. Ovim porazom leskovačka ekipa je jesenji deo prvenstva završila na četvrtom mestu sa 18 osvojenih bodova. Trener domaće ekipe, Đorđe Teodorović, istakao je da Dubočica nije uspela da im rukometno parira. Očekivali smo teži meč. I u ovakvoj pobedi treba biti veliki i ne preterivati. Cele nedelje smo fenomenalno radili, bili smo silno motivisani što smo i pokazali na terenu rekao jePo njegovim rečima, ne postoji segment koji nije štimovao. Ostaje samo žal što se prvenstvo prekida, ali se nadamo da ćemo ovako izgledati i od februara, rekao je TeodorovićPosle ove pobede i poraza Novog Pazara od Partizana, Železničar se probio na drugo mesto tabele sa 20 osvojenih bodova.

Sezona u Arkus Superligi Srbiji nastavlja se tek februara 2020. godine, pošto sledi Evropsko prvenstvo na kome učestvuje i reprezentacija Srbije.

RK Železničar,RK Dubočica 54,sport,rukomet,Arkus Superliga Srbije,hala cair,derbi,