Železničar sa dva gola prednosti putuje u Češku

Marko Mitić 2019.

Rukometni klub Železničar slavio je u prvom meču šesnaestine finala Čelendž kupa, pošto je u hali Čair bio bolji od češke Karvine rezultatom 30 : 28 (15 : 15). Revanš meč na programu je 24. novembra.

Od samog početka meča videlo se da će ovo biti velika borba. Gosti su u nekoliko navrata vodili, ali su domaći preko Aleksandra Stojanovića smanjivali zaostatak na minimum. Prvo vođstvo rukometaši iz Niša ostvarili su u 14. minutu, kada je Milovanović pogodio mrežu golmana Marjanovića. Od tog trenutka izabranici Đorđa Teodorovića zaigrali su mnogo angažovanije kako u odbrani tako i u napadu, pa su stigli i do prednosti 9 : 6. U 20. minutu utakmice Milosavljević je svojim karakterističnim prodorom povećao razliku na četiri gola prednosti (12 : 8). Međutim, usledila je serija od četiri uzastopna gola koju je napravio Karvina, što je dovelo do nerešenog rezultata (12 : 12). Do kraja poluvremena igralo se gol za golom, a rezultat poluvremena (15 : 15) postavio je Solak.

utakmicaaa739852734986

Prvu ozbiljniju prednost u nastavku rukometaši Železničara imali su u 35. minutu, kada se i Jevtić upisao u listu strelaca za 19 : 17. Nije to vođstvo ekipa iz Niša dugo čuvala, pa su česi opet stigli do rezultatskog poravnanja (20 : 20). Odlični Kocić na golu omogućio je svojim saigračima da u 44. minutu opet dođu do tri gola prednosti, ali se slika iz većeg dela utakmice ponavljala i rezultatski egal je opet bio na snazi (23 : 23). Prednost od dva gola niška ekipa opet je ostvarila preko iskusnog Stojanovića koji je pogađao kada je bilo najpotrebnije, a nakon njegovog šestog gola trener Godal bio je primoran da uzme tajm-aut. Nošeni probuđenom publikom koja je osetila pravi momentum, rukometaši Železničara su preko Milovanovića i Stojanovića stigli do 30 : 26. Ipak, do kraja meča nisu uspeli da zatresu mrežu češkog vicešampiona, koji je uspeo da smanji razliku i samim tim ublaži poraz (30 : 28).

Golman Karvine, Nemanja Marjanović, nakon utakmice izjavio je da su njegovi saigrači imali dosta poštovanja prema ekipi iz Niša. U etapama su nam bežali po tri, četiri gola, mi smo vraćali, a da li je to zbog toga što smo mi bili loši, ili zbog toga što su oni bili dobri, to ne znam, kazao je. Došli smo ovde da igramo najbolje što možemo i jesmo. Bilo je dosta loših stvari u igri, ali mi se ove godine još uvek tražimo, zaključio je Marjanović. Njegov trener Radek Godal usaglasio se sa njim i dodao da za nedelju dana predstoji revanš u Češkoj.

konferencijaaajnergjeroaizjeipo

Sa druge strane, Nemanja Milovanović rekao je da je zadovoljan igom u prvom poluvrenu i da je Karvina odigrala ozbiljnu utakmicu. Imali smo prednost tokom čitavog meča, pravili smo neke glupe greške i na kraju smo mogli da odemo u Češku sa većom razlikom, ali ne smemo biti nezadovoljni, istakao je. Strateg Želetničara Đorđe Teodorović iskazao je zadovoljstvo ovim izdanjem svoje ekipe. U evropskim kupovima svako želi da ima gol više, a mi smo danas skupili dva. Bilo je varnica na obe strane, što je i razumljivo u ovakvom meču. Bio je duel dve jako dobre ekipe, jer oni imaju sistem igre koji kod nas nije još uvek prihvaćen u potpunosti, ali smo se mi dobro spremili i sasvim zasluženo slavili, kazao je Teodorović.

Najbolji akteri meča u niškom timu bili su Milovanović sa devet, odnosno Stojanović sa sedam golova. Sjajnu partiju pružio je i kapiten Kocić, koji je imao 17 odbrana. Kod gostiju najviše se istakao Mončka sa sedam pogodaka.

Ključne reči: RK Železničar , HC Karvina , sport , rukomet , hala cair , EHF Čelendž kup ,