Рукометаши Железничара савладали Обилић

Marko Mitić 2019.

Рукометни клуб Железничар забележио је нову победу у хали Чаир, пошто су у оквиру деветог кола Аркус лиге савладали екипу Обилића резултатом 32 : 26. Свих пет победа у досадашњем делу првенства нишка екипа забележила је на домаћем терену.

Фото : Марко Митић

После прошлонедељног ремија против екипе Рудара, изабраници Ђорђа Теодоровића показали су своју праву игру. Од самог старта утакмице Железничар је имао вођство у својим рукама. Егал у игри, и резултату, виђен је до половине првог дела, када су рукометаши из Ниша направили серију 5 : 0, и у 19. минуту повели резултатом 13 : 7. Уследио је тајм-аут београдског тима, али и после минута одмора тренер Петковић није био задовољан издањем својих рукометаша. Голаман домаћих Коцић је, пре свега својом добром поставком, у потпуности осујетио играче Обилића, а Спасићу и Станојевићу није преостало ништа друго сем да брзе контранападе решавају рутински. Разиграо се и Миловановић који је са неколико шутева из даљиине успео да погађа мрежу београђана. Гости се нису предавали и пред сам крај првог полувремена успели да дођу до прихватљиве разлике (17 : 11).

Након паузе, гости крећу са два гола и стижу до резултатата 17 : 13. Није у тим тренуцима функционисао напад домаћина, па се на први гол домаћих чекало све до 36. минута. Уследила је ревија голманских интервенција, Коцића на једној и Дражића на другој страни. Ипак,  два гола Александра Стојановића пректично решавају питање победника. Највећа разлика на мечу виђена је у 48. минуту утакмице када је на семафору стајало 27 : 18.  Од тог тренутка тренер Железничара на терен шаље играче који су ове сезоне добијали мању минутажу. Да играчима са клупе недостаје комфорности у игри, видело се, јер је Обилић до краја меча успео да смањи разлику и пораз учини донекле пристојним (32 : 26).

IMG 20191110 131057

Тренер гостујуће екипе Даниел Петковић након утакмице изјавио је да се његова екипа спремала за ово тешко гостовање, али је екипа Железничара оправдала улогу фаворита. Пробали смо да се достојно боримо, држали смо у неким тренуцима, али смо у првом полувремену промашили два пенала и шест зицера. У другом полувремену су они као искусни играчи одржали предност и сасвим заслужено славили, рекао је Петковић. Екипи Обилића ово је био шести пораз, а у наредном колу их очекује градски дерби против Партизана. Са друге стране, тренер Теодоровић истакао је да је ово врло важна победа јер их у наредних недељу дана очекују две врло важне утакмице. Пре меча сам скренуо пажњу мојим играчима на резултате Обилића из претходних сезона. То су све играчи који имају велико искуство и много је тешко да се игра против таквих екипа. Њихов хендикеп је та физичка спремност у односу на нас, али и тај полет који имамо када играмо пред домаћом публиком, закључио је Теодоровић. Како каже, очекују их две јако битне утакмице, где се надају најбољем.

Најистакнутију актер меча био је голман Коцић, који је имао чак 16 успешних одбрана, док су Јевтић и Миловановић имали по шест реализованих шутева. Један гол мање од њих постигли су Спасић и Станојевић. На другој страни, Аничић се пет пута уписао у листу стрелаца, док су се Вокши, Јестровић и Теодоровић уписали по четири пута.

Рукометаше Железничара 13. новембра чека гоставање у Панчеву, првопласираној екипи Динама, а наредног викенда им следи први меч ЕХФ купа када у нишки Чаир стиже чешка Карвина.

Ključne reči: РК Железничар , РК Обилић , спорт , рукомет , Аркус Суперлига Србије , хала Чаир ,