Rukometaši Železničara savladali Metalurg

Marko Mitić 2019.

U okviru 15. kola SEHA lige rukometaši Železničara ostvarili su četvrtu pobedu u sezoni i prekinuli seriju od pet vezanih poraza. U hali Čair slavili su protiv ekipe skopskog Metalurga rezultatom 27:25.

Početak utakmice bio je izjednačen. Igrao se gol za golom, a ekipe su se smenjivale u vođstvu, sve do 20. minuta, kada domaći prave seriju i dolaze do prednosti od 12:8. Železničar pred sam kraj poluvremena povećava i do 16:11, ali nekoliko brzopletih reakcija u napadu Nišlija daje Metalurgu šansu da smanji zaostatak, pa se na odmor otišlo rezultatom 16:13. Nastavak meča rukometaši niškog kluba dočekuju spremnije i u 43. minutu dolaze do najveće prednosti od pet golova (21:16). Od tog momenta gosti kreću da igraju organizovanije u napadu i odbrani i uspevaju da se vrate na gol zaostatka − 23:22. Igrao se 54. minut kada je ekipa iz Skoplja propustila da dođe do izjednačenja. Sjajnom odbranom golmana Stošića i protivnapadom Živkovića Želja opet odlazi na dva gola prednosti − 24:22. Metalurg nije uspeo da uzvrati i situaciju preokrene u svoju korist. Utakmica je završena rezultatom 27:25 i drugim trijumfom Železničara u sezoni protiv skopske ekipe. Tim trenera Vujovića uspeo je da dođe do teške i važne pobede, a najefikasniji u domaćem sastavu bio je Vejin sa šest golova, dok je kapiten Živković postigao četiri. U skopskom timu istakli su se Dimitrioski i Tankoski sa po četiri pogodaka. Utakmicu je sudio hrvatski arbitarski par Gubica − Marković.

Već u narednom kolu, koje se igra 2. marta, Železničar gostuje ekipi Steaue u Bukureštu.

Železničar: Milovanović 2, Stanojević, Mađar, Vejin 6, Lazić, Milosavljević, Živković 4, Lazić 10 odbrana, Spasić 2, Marković 3, Jevtić 1, Božović, Kljajić 3, Pižurica, Pavlović;

Metalurg: Jagurinovski 2, Lazareski, Dimitrioski 4, Tokić 3, Dupjachanec 11 odbrana, Šeilegov 2, Tankoski 4, Serafimov 3, Čorić 1, Danilovski, Mladenović, Pučnik 2, Miličević 1, Madjovski 2, Stojanović 1, Arsenovski.

Ključne reči: RK Železničar , RK Metalurg , SEHA liga , hala cair , rukomet , Niš ,