Železničar opet poražen

Marko Mitić 2018.

Rukometaši Železničara doživeli su novi, treći uzastopni poraz u SEHA ligi. Od izabranika trenera Vujovića ovog puta bolja je bila ekipa Nexe–a koja je slavila rezultatom 25 : 18 (12 : 10).

Duel vicešampiona Srbije i Hrvatske obeležila je rutinska igra gostiju i slabo drugo poluvreme domaćina. Početak meča pripao je hrvatskoj ekipi, koja je odmah nametnula svoj ritam, pa je trener Vujović u 18. minutu pri rezultatu 8 : 5 za protivnika bio primoran da traži tajm–aut. U nastavku Železničar je igrao mnogo organizovanije u napadu i preko Markovića i Vejina uspeva da smanji prednost. Na odmor se otišlo rezultatom 12 : 10

Malobrojna niška publika u hali Čair samo je na početku drugog poluvremena imala razlog za zadovoljstvo. Rezultat u 41. minutu je bio 15 : 14. Od tog trenutka na terenu je postojala samo jedna ekipa. Predvođeni Buvinićem i Jaganjcem, Nexe pravi seriju od 9 : 2. U 57. minutu na semaforu je stajalo 24 : 16 Oporavljeni pivot Železničara Jevtić je sa dva pogotka postavio konačan rezultat, 25 : 18, i ublažio poraz svog tima. Gosti su opravdali ulogu favorita i učvrstili se na trećem mestu, dok je Železničar vezao i treći uzastopni poraz. Narednu utakmicu niški tim će odigrati početkom februara naredne godine i to kao gost ekipi Izviđača

Železničar: Milovanović (1), Potkonjak, Stanojević, Sretenović (6), Mađar, Vejin (2), Lazić (2 odbrane), Milosavljević, Živković (2), Stošić (5 odbrana), Spasić, Nikolić, Marković (4), Jevtić (2), Kljajič, Pavlović (1)

Nexe: Lelić, Šipić (3), Gadza (1), Leban, Eter, Zrnić (3),Mrdenović, Jaman (1), Car (10 odbrana), Buvinić (4), Jelinić (2), Vida (1), Lončar (1), Tomić (1), Jaganjac (6), Vozab (2)

Ključne reči: rukomet , sport , SEHA liga , Železničar , Nexe , hala cair ,