Amerikaci pobedili Đerea i Lajovića

Anđela Perić 2018.

U prvom meču Dejvis kupa u okviru Svetske lige, Laslo Đere nije uspeo da savlada Sema Kverija, iako je pružio odličan otpor. Izgubio je rezultatom 1:3, po setovima 7:6, 2:6, 5:7, 4:6, dok je Džon Izner posle duge borbe slavio ukupnim rezultatom 3:2 nad Lajovićem, po setovima 6:4, 6:7, 6:3, 3:6, 7:6 i tako doneo drugi poen Amerikancima.

U prvom setu obojica tenisera osvajala su gemove na svoj servis, pa je set odlučen u taj-brejku. Đere je napravio mini seriju od 3:0, održavao prednost i osvojio set posle 7:4 u taj-brejku. U drugom setu Sem Kveri je zaigrao bolje i agresivnije, pa je posle 1:1 napravio dva brejka i došao do vođstva od 5:1. Đere je dobro servirao i smanjio razliku na 5:2, međutim Kveri završava set rezultatom 6:2 i izjednačava na 1:1 u setovima. Početak trećeg seta najavio je veliku borbu. Pri rezultatu 5:5, kada se očekivalo da će se i u ovom setu igrati taj-brejk, Kveri pravi brejk i osvaja treći set rezultatom 7:5. Četvrti set Kveri je otvorio dobrim servisom i brejkom, poveo je sa 2:0. Đere se borio, došao do 4:5, ali nakon tri sata i dva minuta igre Amerikanac donosi prvi poen svojoj zemlji rezultatom 4:6 u četvrtom setu.

IMG 20180202 181245

Laslo Đere nakon poraza od Kverija; Foto: Anđela Perić

Lajović je drugi meč prvog dana doveo do petog seta, ali je Izner svojim iskustvom duplirao bodovnu prednost selekcije SAD-a. Malo više od pola sata igre bilo je dovoljno Izneru da osvoji prvi set rezultatom 6:4. Napravio je brejk za 3:1 i održavajući rezultat doneo sebi prednost od 1:0 u setovima. Drugi set su igrači nakon osvajanja gemova na svoj servis doveli do taj-brejka u kome je Lajović bio uspešniji i dobio ga sa 9:7. Nakon odigranih 37 minuta, Izner je imao rezultat od 2:1 u setovima. Poveo je sa 4:1 i rutinski priveo set kraju rezultatom 6:3. U četvrtom setu videli smo obrnutu situaciju. Dušan Lajović se nije predavao, što dovodi do vođstva od 4:3. Oduzeo je servis protivniku za 5:3 i u narednom gemu osigurao 2:2 i peti set. Pitanje pobednika ovog duela odlučeno je u taj-brejku petog seta, koji je dobio Izner rezultatom 6:4.

Drugog dana, 3. februara od 15 časova na programu je meč dublova.

Ključne reči: tenis , Dejvis kup , Dušan Lajović , Džon Izner , Laslo Đere , Sem Kveri ,