Partizan osvojio Kup Radivoja Koraća

Anđela Perić 2018.

Košarkaši Partizana slavili su u finalu nacionalnog Kupa u niškoj Hali Čair nad večitim rivalom ekipom Crvene zvezde rezultatom 81:75 (25:9, 24:22, 16:24, 16:20).

Crno-beli su dominantno otvorili ovaj meč i već nakon deset minuta igre ubedljivo vodili 25:9. Druga četvrtina bila je gotovo ujednačena po broju poena, 22 poena su postigli košarkaši Zvezde, a košarkaši Partizana − 24. Zbog velike prednosti iz prvog perioda igre, rezultat na poluvremenu bio je 31:49 u korist crno-belih. U trećoj četvrtini Zvezda je uspela da smanji prednost protivnika na deset poena zaostatka. Međutim, preovladala je veća želja Partizanovih košarkaša, koji su u presudnim trenucima pogađali koš. Rezultatom 81:75 Partizan je osvojio Žućkovu levicu i doneo radost svojim navijačima u Čairu. Za MVP-a i najboljeg strelca ovog finala proglašen je košarkaš pobedničkog tima Vilijams-Gos.