FMP i Zvezda prvi polufinalisti Kupa

Anđela Perić 2018.

U prvom meču četvrtfinala Kupa Radivoja Koraća košarkaši FMP-a slavili su nad Metalcem rezultatom 101:68 (21:16, 23:18, 35:11, 22:23), dok su u drugom meču izabranici Dušana  Alimpijevića i branioci trofeja košarkaši Crvene zvezde u neizvesnom duelu nakon produžetka savladali ekipu Borca iz Čačka rezultatom 85:79 (15:14, 21:16, 12:16, 23:25, 14:8).

Prvu četvrtinu poenima su otvorili košarkaši FMP-a, poveli sa 4-0, onda i sa 13-10 kada su usledila šest poena Metalca za 13-16. Pred kraj četvrtine FMP je uspeo da trojkom izjednači, ali i da povede sa 21-16. U drugoj četvrtini Metalac je pokušavao da uhvati rezultatski priključak, ali je FMP uspevao da zadrži razliku u rasponu od šest do sedamnaest poena, da bi konačan rezultat na poluvremenu bio 44-34. U trećem periodu nastavili su košarkaši FMP-a u istom ritmu, ubacili su 35 poena, dok je Metalac ovu četvrtinu završio sa 11. Na kraju treće četvrtine bilo je 34 poena prednosti za FMP. Poslednja četvrtina pripala je Metalcu 23-22, međutim košarkaši FMP-a su se rezultatom 101-68 plasirali u polufinale Kupa Radivoja Koraća.

Nakon rezultatske klackalice i prednosti od jednog poena na kraju prve četvrtine, košarkaši Zvezde su pred odlazak na odmor došli na šest poena prednosti u odnosu na Borac, pa je rezultat na poluvremenu glasio 36-30. U trećoj četvrtini vodila se je velika borba, i ovaj period igre završen je rezultatom 48-46. Na tri i po minuta do kraja meča Čačani su imali osam poena prednosti, međutim crveno-beli su uspeli da se vrate i da odvedu meč u neizvesnu završnicu i u produžetak. U dodatnih pet minuta Zvezda se bolje pokazala i slavila sa 85-79.

U polufinalu koje je na programu 17. februara od 17 časova sastaće se FMP i Crvena zvezda.

Ključne reči: Kup Radivoja Koraća , košarka , FMP , crvena zvezda ,