Partizan odbranio Žućkovu levicu

Anđela Perić 2019.

Košarkaši Partizana odbranili su trofej Kupa Radivoja Koraća i drugu godinu zaredom osvojili Žućkovu levicu. Oni su u neverovatnoj završnici u hali Čair pobedili najvećeg rivala, ekipu Crvene zvezde, rezultatom 76 : 74.

Košarkaški spektakl započeo je izuzetnom borbenošću i tvrdom igrom obeju ekipa. Prva četvrtina bila je dosta izjednačena, ali prednost do najviše tri poena bila je na strani Partizana (19 : 18). Sa zaostatkom od pola koša Zvezda ulazi u drugu deonicu, međutim, crno-beli dolaze do novog vođstva, koje je prvom trojkom istopio Simanić za poravnanje rezultata, 29 : 29. Veličković je pravio probleme crveno-belima, i na odmor košarkaši Partizana odlaze sa blagom prednošću rezultatom 37 : 33.

Drugo poluvreme otvorio je Veličković šutom za tri poena, da bi Zvezda uz tri vezane trojke Davidovca došla do minimalnog zaostatka (47 : 46). Serijom 10 – 0 igrači trenera Tomića prelaze u vođstvo, ali Vanja Marinković trojkom izjednačava na 50 : 50. U 29. minutu Zvezdin džoker Davidovac povećava prednost, međutim, Renfro vraća trojku i u trećoj četvrtini postavlja rezultat 57 : 55. Na početku poslednjeg perioda igre Reglend i Bili Beron šutevima za tri poena donose Zvezdi plus četiri (59 : 63), da bi Lendejl i Renfro vratili Partizan u vođstvo. Bili Beron novom trojkom drži Zvezdu u igri (66 : 67). Trinkijerijeva ekipa povela je sa četiri poena, kada na scenu stupa sjajni Beron i sa četvrtom trojkom u četvrtoj četvrtini vodi crveno-bele na plus jedan (72 : 71). Međutim, Renfro je imao spreman odgovor za ponovno vođstvo Partizana, 74 : 72. Usledila je drama na terenu hale Čair. Ognjen Dobrić sa dva poena nekoliko sekundi pre završetka meča izjednačava rezultat na 74 : 74, da bi u sledećem napadu crno-belih 2 sekunde pre kraja utakmice Beron napravio faul, odveo Lendejla na slobodno bacanje, koji ne promašuje i sa postignutih dva poena rešava pitanje pobednika i osvajača ovogodišnjeg Kupa Radivoja Koraća. Utakmica je završena rezultatom 76 : 74, slavljem košarkaša Partizana i sedmom titulom.

Ključne reči: KK Partizan , KK Crvena zvezda , Kup Radivoja Koraća , košarka , SC Čair , Niš , Košarkaški savez Srbije , Žućkova levica ,