Pretraga

Fudbal

TSC odneo sva tri boda sa „Čaira”

Dragan Jevremović 10.8.2021. Komentari

U 4. kolu Linglong Superlige ekipa TSC-a savladala je ekipu Radničkog konačnim rezultatom 1 : 2, i tako im nanela prvi poraz u sezoni. Golove za goste iz Bačke Topole postigli su Đuro Zec i Saša Tomanović, dok je jedini strelac za Radnički bio Filip Kasalica.

Meč je počeo uzbudljivo, pa su obe ekipe u uvodnim minutima meča razmenile udarce iz daljine koji nisu bili velika opasnost za golmane. Prvu ozbiljnu šansu TSC je imao u devetom minutu: odličan centaršut Stanojeva sa desne strane nije iskoristio napadač gostiju Vukić, koji je glavom šutirao pored gola Kahrimana. Ubrzo su gosti preuzeli terensku inicijativu i uspeli da dođu do vođstva u 31. minutu. Sjajna akcija igrača na sredini terena: Banjac je poslao loptu za Zeca, koji uspeo da prođe čuvare i smirenim udarcem savladao golmana. Nakon gola, domaća ekipa nije uspela da ozbiljnije zapreti sve do poslednjeg minuta prvog poluvremena, kada je Aksentijević uputio udarac iz velike daljine koji je završio pored gola gostiju.

Do početka drugog poluvremena trener Radničkog je izvršio tri izmene što je donelo živosti u igru domaće ekipe. U 51. minutu centaršut iz kornera poslao je Todoroski, najviši u skoku je bio iskusni Vujadinović, ali golman Filipović uspeva da interveniše. U 63. minutu TSC stiže do novog pogotka; Stanojev je poslao loptu za kapitena Tomanovića koji prolazi Vujadinovića, šutira ka golu i lopta se od stative odbija u mrežu pored nemoćnog Kahrimana.  U 73. minutu Ristić oduzima loptu odbrambenom igraču, pravi jedan sjajan dribling i dodaje loptu Kasalici, koji uspeva da sprovede loptu u mrežu i smanji rezultat na 1 : 2. U 86. minutu Kasalica opet ima veliku šansu; izlazi sam pred golmana Filipovića ali lopta odlazi pored desne stative. U finišu meča Radnički je imao šansu da nakon kornera izjednači, međutim golman Kahriman koji je došao u napad šalje loptu daleko pored gola gostiju.

Trener Radničkog Aleksandar Stanković žali jer je prekinut niz bez poraza koji su imali. Mi smo utakmicu izgubili u prvom poluvremenu. TSC je taj deo igre odradio na odličan način. U drugom delu smo  pokazali neku reakciju,ali nije bilo dovoljno, dodao je Stanković. Pomoćni trener TSC-a Stefan Janković izjavio je da je jako zadovoljan startom sezone i da želi da ekipa  nastavi da igra u istom ritmu.

Nakon ovog kola Radnički se nalazi na osmom mestu na tabeli, dok TSC deli prvo mesto sa ekipom Partizana. Sledeći meč Radnički igra u gostima protiv Čukaričkog.