Pretraga

Fudbal

Goleadom na „Čairu” Radnički izborio opstanak

Kristina Petrikić 20.5.2021. Komentari

U okviru 38. kola Linglong Superlige, fudbaleri Radničkog su na domaćem terenu ubedljivo savladali ekipu Bačke 5 : 1, čime su izborili opstanak i osigurali učešće u elitnom rangu naredne sezone.

Oba tima su od samog starta počela agresivno. Prva ozbiljna prilika za domaćine dogodila se u petom minutu, kada je Dušan Pantelić šutirao pravo u golmana gostiju. Domaćini su nastavili da napadaju i Gavrić je u 12. minutu iskoristio neopreznost odbrane Bačke i pogodio bliži ugao za vođstvo Radničkog. Nakon sedam minuta, na asistenciju ĐuričkovićaMitrović trese mrežu golmana Pilipovića. U 19. minutu usledila je velika greška odbrane gostiju i sjajna reakcija Gavrića, koji petom postiže pogodak za vođstvo domaćih 3 : 0. Samo minut kasnije, Bačka smanjuje prednost Nišlija na 3 : 1 prelepom akcijom u kojoj je Ratković poslao loptu iza leđa golmana Kojića. Gavrić je u 33. minutu prošao golmana Pilipovića i postao trostruki strelac. Do kraja poluvremena nije bilo ozbiljnijih šansi.

Na početku drugog poluvremena, Bačka je pokušala da smanji vođstvo Radničkog kada je sa pet metara šutirao Ratković, čiji je pokušaj sprečen odličnom intervencijom golmana Kojića. Nakon greške odbrane Radničkog, Parađina dolazi do velike šanse koju Kojić ipak otklanja. U 82. minutu golman Pilipović obara kapitena Radničkog Đuričkovića, nakon čega sudija pokazuje na belu tačku. Pogodak iz penala postiže Kovačević za vođstvo domaćih 5 : 1. U finišu meča Bačka je imala šansu da smanji rezultat, ali Ilić nije iskoristio priliku. Do kraja meča rezultat je ostao nepromenjen.

Nakon meča, pomoćni trener Bačke Stevo Knežević, čestitao je protivnicima na pobedi i na opstanku u Superligi Srbije. Radnički je jedan veliki klub. Za mene je ovo frustirajuće da se Radnički bori za opstanak u ligi, ali mislim da to više neće biti nikad. Radnički je klub koji treba da se bori za Ligu Evrope, ali u fudbalu je sve moguće, podvukao je Knežević. Trener Radničkog Aleksandar Stanković naveo je da su svi fudbaleri ovog kluba na svakom treningu bili posvećeni i da su bili predani radu. Neka pobedi uvek fudbal i onaj koji je bolji. Iz ovoga bih hteo da svi izvučemo pouku i da se Radnički više nikad ne nađe u ovoj situaciji, jer on ovo ne zaslužuje i ovo je jako stresan period za sve nas, veliko iskustvo za mene kao trenera i za moj stručni štab, dodao je on.

Odličnom igrom i velikom željom, Radnički je došao do željenog opstanka i sezonu završio na 13. mestu na tabeli.