Pretraga

Fudbal

Burna završnica na Čairu

Dragan Jevremović 3.10.2020. Komentari

U desetom kolu „Linglong” Superlige fudbaleri Radničkog su na  „Čairu” odigrali nerešeno sa ekipom Mladosti iz Lučana, posle burne završnice rezultat je bio 1 : 1  (0 : 0). Gol za ekipu Radničkog postigao je Nenad Gavrić, dok je strelac za Mladost bio Aleksandar Ješić. Utakmica se igrala bez prisustva publike zbog nepovoljne epidemiološke situacije.

Fudbaleri Radničkog nisu uspeli da se vrate na pobednički kolosek i odigrali su treću utakmicu u nizu bez pobede, posle remija sa Čukaričkim i ubedljivog poraza od Voždovca podelili su bodove sa ekipom Mladosti. U uvodnim minutima meča dve ekipe su odmeravale snage pa se na prvu šansu čekalo do 11. minuta kada je Dušan Pantelić šutirao preko gola Mladosti. Samo dva minuta kasnije na drugoj strani Ješić je udarcem sa distance pogodio golmana Ristića. Gosti su u 31. minutu izveli korner, Babić je šutirao ali je bio neprecizan. Do kraja prvog dela meča jedinu šansu vrednu pomena za Radnički imao je Stoiljković, koji nije uspeo da iskoristi sjajan centašut Ćirkovića.

Drugo poluvreme se nastavilo u istom ritmu, ali Radnički je preuzeo inicijativu. Igrao se 68. minut kada je Gavrić pao na ivici šesnaesterca, sudija Simović je procenio da penala nije bilo, a Radnički je potom zapretio iz slobodnog udarca, međutim, golman Zečević je bio na visini zadatka. Odmah potom, Radnički je opet zapretio ovog puta lopta je završila pored gola. Velika šansu za Mladost propustio je Bojović, jer je šutirao glavom pravo u golmana Ristića. Prvi pogodak se mogao videti u 87. minutu, slobodan udarac za Mladost izveo je JovanovićRistić je istrčao i tu grešku je iskoristio Ješić, koji je glavom loptu sproveo u mrežu. U 92. minutu jedan član stručnog štaba Radničkog je isključen zbog prigovora. Konačan rezultat postavio je Nenad Gavrić u 98. minutu, a posle gužve u šesnaestercu Đuranović je poslao loptu do Gavrića koji je sa pet metara postigao gol. Finiš meča obeležile su tenzije pa je glavni arbitar meča pokazao crveni karton treneru Mladosti Nenadu Milovanoviću.

Igrači Mladosti protestuju kod pomoćnog sudije; Foto: Jovan Živković

Trener Radničkog Radoslav Batak je nakon meča rekao da je njegova ekipa ušla bojažljivo u meč, i da je Mladost kontrolisala igru u prvom poluvremenu. U nastavku smo bili mnogo bolji, imali neke izgledne šanse, stativu. Na kraju, posle primljenog gola, moram biti zadovoljan i ovim jednim bodom, kazao je Batak. Pomoćni trener Mladosti Darko Rakočević čestitao je svojim igračima na izuzetnoj fizičkoj utakmici, izrazivši žaljenje što je njegov tim poklekao u finišu meča.

Posle ovog meča Radnički je stigao do 17 osvojenih bodova i petog mesta na tabeli. Mladost ima isto toliko bodova i nalaze se na šestom mestu. U sledećem kolu Radnički gostuje u Kruševcu ekipi Napretka, dok Mladost dočekuje Mačvu.