Pretraga

Fudbal

Radnički slavio protiv Mačve pred praznim tribinama

Marko Mitić 15.3.2020. Komentari

Fudbaleri Radničkog upisali su novu pobedu na stadionu Čair, pošto su u okviru 26. kola Linglong Superlige rutinski savladali Mačvu rezultatom 3 : 1 (1 : 1). Utakmica se igrala bez publike, na osnovu mera predostrožnosti koje je donela Vlade Republike Srbije zbog virusa korone.

Nakon prošlonedeljnog poraza od ekipe Partizana, fudbaleri Radničkog vratili su se na pobednički kolosek. Utakmica protiv fenjeraša na tabeli krenula je sa puno naboja. Već u prvom minutu došlo je do sukoba Stevanovića i Gigića, a napadač Mačve dobio je žuti karton. Prvu šansu na meču propustio je Čumić. Nakon loše komunikacije golmana i odbrambenih igrača, Čumić je uspeo da stigne prvi do lopte i pošalje je ka golu, ali sa same gol-linije loptu je izbacio Tošić. Ipak, u 19. minutu gosti nisu uspeli da spreče pogodak. Korner sa desne strane izveo je Letić, Đorđević je utrčao ka prvoj stativi i glavom pogodio suprotni ugao golmana Gordića za vođstvo Radničkog. Međutim, prednost na semaforu nije se dugo zadržala.

Igrao se 22. minut kada je nakon loše intervencije domaćih igrača lopta stigla do Gigića koji je sa leve strane šutirao. Ristić je odbranio, ali je lopta pala pravo na nogu Božiću, koji je sa nekih 20 metara pogodio nebranjenu mrežu Radničkog. Da dođu do nove prednosti, nišlije su imale šansu sa bele tačke. Čumić je srušen na ivici kaznenog prostora. Sudija Đorđić je pokazao na belu tačku, ali je Čumićev šut zaustavio Gordić. Još jedna sjajna intervencija Gordića viđena je polsle akcije Čumića i Subotića koji je glavom šutirao sa pet metara. Do kraja prvog poluvremena ekipa iz Šapca ostala je sa deset igrača na terenu, jer je u nadoknadi vremena Gigić ometao izvođenje auta i zbog toga zaradio drugi žuti, odnosno crveni karton.

IMG 20200315 123216Foto: Marko Mitić

Pet minuta nakon početka drugog dela viđen je isti scenario kao iz prvog dela. Letić je opet posle kornera pogodio Đorđevića, koji je šutirao glavom, ali ovoga puta je Gordić odbio loptu. Ipak, ona je došla do Stevanovića, koji je iz neposredne blizine doneo svom timu novu prednost. Šansu za gol imao je i Mihajlović, koji je posle dodavanja Čumića neprecizno šutirao. Konačan rezultat utakmice postavio je Čumić. On je u 75. minutu dobio loptu, krenuo u solo akciju, prošao pored defanzivaca Mačve i rutinski loptu poslao pored nemoćnog Gordića. Poslednju priliku na meču imali su gosti u 88. minutu. Nakon centaršuta Dukića, Mihajlović je šutirao glavom, ali je Ristić bio na pravom mestu.

Trener Radničkog Radoslav Batak kazao je nakon utakmice da je odigrano najbolje prvo poluvreme ovog tima otkako je on preuzeo ekipu. Izgledali smo sjajno na terenu, imali smo šanse, promašili penal, ali smo u drugom poluvremenu tu igru krunisali sa dva gola, rekao je

Radnički je ovom pobedom stigao do 42 osvojena boda i ostao na šestom mestu tabele, dok je Mačva ostala na dnu tabele sa 13 poena. Ako ne dođe do prekida takmičenja, trebalo bi da nišlije 18. marta gostuju u Kruševcu ekipi Napretka, dok će naredni meč na domaćem terenu odigrati protiv Rada.

sport,fudbal,fk radnički niš,fk mačva,Linglong Super liga,pobeda,Stadion Čair,Niš,