Pretraga

Fudbal

Nikola Čumić sa dva gola srušio Inđiju

Marko Mitić 2.3.2020. Komentari

Fudbaleri Radničkog slavili su na stadionu Čair u 24. kolu Linglong Suprlige Srbije, savladavši ekipu Inđije rezultatom 2 : 1 (0 : 0). Oba gola za tim iz Niša postigao je Nikola Čumić.

Posle odlaska trenera Milorada Kosanovića i ubedljivog poraza od Vojvodine rezultatom 3 : 0, Radnički je obeležio prvu pobedu sa novim trenerom Radoslavom Batakom. U prvih 20 minuta utakmice nismo videli nijednu šansu, igralo se uglavnom na sredini terena. Veliku priliku da dođe do prednosti Radnički je imao u 25. minutu kada je Subotić nakon solo prodora šutirao, lopta  je u ruku pogodila Jovanovića, a sudija Piper je pokazao na belu tačku. Odgovornost je preuzeo Mihajlović, ali je on šutirao po sredini gola, pa je golman Inđije nogama uspeo da odbrani taj šut. Do kraja prvog dela vredna pomena je i šansa koju je u 35. minutu imao Kojić, koji je u prijemu lopte izbacio defanzivca gostiju, ali je njegov šut završio preko gola.

Samo što se krenulo sa centra u drugom delu, dosuđen je penal za niški tim. Mihajlović je bio uporan, izborio se za loptu i uputio centrašut ka Subotiću koji je igrao loptom posle čega je ona pogodila u ruku igrača Inđije. Ovog puta loptu je preuzeo Čumić koji je šutnuo snažno u donji desni ugao gola Prekovića i doveo svoj tim u vođstvo. Ni minut kasnije prednost je duplirana. Grešku u odbrani gostujuće ekipe iskoristio je brzonogi Čumić, došao do lopte i rutinski prebacio vratara Inđije za 2 : 0. Prvu šansu da smanji prednost Inđija je imala u 59. minutu kada je posle kornera golman Radničkog Ristić odleteo u prazno, lopta je pala na nogu Bosančića, on je šutirao, ali loptu sa gol linije izbacio je Maslać. U 63. minutu igrač koji je rešio ovu utakimicu, Nikola Čumić, izašao je zbog povrede, a umesto njega na teren je ušao Knežević. Kao da je tom izmenom napad Radničkog izgubio oštricu pa su fudbaleri Inđije preuzeli inicijativu.

IMG 20200302 090354Foto: Marko Mitić

Igrao se 64. minut kada je Maslać pogrešio u predaji lopte, te je ona stigla do Bosančića koji je pronašao iskusnog Ilića koji je sam izašao ispred Ristića i smanjio rezultat na 2 : 1. Ulazak Krasića je mnogo uticao na razvoj situacije na terenu, a baš on je šutirao posle slobodnog udarca, ali je lopta otišla preko gola pa je rezultat ostao nepromenjen. Gosti su u 79. minutu tražili jedanesterac, ali je sudija Piper ovoga puta procenio da nema elemenata za najstrožu kaznu. Poslednji pokušaj da dođu do boda gosti su imali preko Pavlovića čiji je šut završio u naručju golmana Ristića i meč je završen rezultaotom 2 : 1.

Nakon meča, novi šef struke Radničkog Radoslav Batak rekao je da je njegov tim znao da igra protiv opasnog protivnika. Inđija je disciplinovana ekipa, koja je odlična u tranziciji u šta smo se uverili nakon primljenog gola. Imali smo posed lopte, nametnuli svoj tempo, ali u prvom delu to nismo uspeli da realizujemo. U drugom delu smo bili odlučniji, za šta smo nagrađeni sa dva brza gola. Primili smo gol iz naše greške, ali smo na kraju slavili, što je najvažnije, kazao je Batak.

Radnički je ovom pobedom doašo do 39 boda i nalazi se na šestom mestu tabele. U narednom kolu nišlije gostiju u Beogradu ekipi Partizana, koji je na jesen na Čairu slavio rezultatom 4 : 1.