Radnički sigurnom igrom do tri boda

Marko Mitić 2019.

Fudbaleri Radničkog upisali su nova tri boda pošto su u 20. kolu Linglong Superlige savladali ekipu Mladosti iz Lučana rezultatom 3 : 0 (1 : 0). Srtelci na stadionu Čair za ekipu Radničkog bili su Đorđević, Ostojić i Noma.

Posle ubedljive pobede u Ivanjici i poraza od Voždovca u Beogradu, izabranici trenera Kosanovića pružili su još jednu dobru partiju. Nisu gosti iz Lučana pokazali mnogo tokom 90 minuta igre. Prvu šansu na meču imao je Nikola Čumić. On je šutirao nakon odbijene lopte na 16 metara, ali je bio neprecizan. Inicijativa Radničkog isplatila se u 21. minutu. Meleg je uputio centaršut nakon prekršaja na desnoj strani. Najviši i najspretniji u šesnaestercu bio je Lazar Đorđević, koji je glavom smestio loptu u mrežu gostiju. Do kraja prvog dela viđena je još samo jedna izgledna prilika. Igrao se 39. minut utakmice kada je Meleg dodao Haskiću loptu u prostor, a on brzo pronašao Čumića, koji je loptu dodao Todorovskom koji je pogodio spoljni deo mreže gola Zečevića.

Da se upiše u listu strelaca Čumić je imao priliku i na početku drugog poluvremena, posle greške u odbrani lučanaca. Najzapaženiji igrač na meču, Dejan Meleg, poneo je zasluge i za drugi pogodak. Situacija je bila slična kao i kod prvog gola. Ovoga puta Meleg je odigrao povratnu loptu za Jirku koji je šutirao, a na putu ka golu lopta je zakačila Mihajlovića koji je u 57. minutu zamenio Haskića. Zečević je refleksno intervenisao, izostala je reakcija defanzivaca Mladosti, pa je Ostojić dočekao odbitak i smestio ga u gol. Prvi udarac u okvir gola ekipa trenera Stanića uputila je tek u 75. minutu, kada je Bojović šutirao po zemlji pravo u Petrovića. Kada su svi očekivali da će domaći slaviti sa dva gola razlike viđena je najbolja akcija na utakmici. Akciju iz fudbalskih udžbenika izveo je Stevanović, koji je dodao loptu Mihajloviću. Mihajlović je dijagonalom pogodio Jirku na drugoj strani, a on je glavom spustio loptu usamljenom Nomi koji je iz neposredne blizine postavio konačan rezultat utakmice (3 : 0).

IMG 20191209 091409Foto: Marko Mitić

Nakon utakmice, treneri su se usaglasili da je ove sezone liga prilično ujednačena i da nema iznenađenja. Šef struke Mladosti Goran Stanić rekao je da su znali kome dolaze u goste. Radnički je u poslednje dve, tri utakmice u odlilčnoj formi. Moji pojedini igrači nisu pokazali nula odsto svojih mogućnosti, a kamoli 50. Ovaj rezultat nije mogao da se izbegneEkipa Mladosti je završila polusezonu sa na devetom mestu sa 25 osvojenih bodova.

Za razliku od gostujuće ekipe, Radnički još uvek nije završio jesenji deo prvenstva. Naime, narednog vikenda će gostovati u Novom Sadu ekipi Proletera u zaostaloj utakmici 16. kola. Trener Kosanović bio je zadovoljan izdanjem svoje ekipe. Odigrali smo vrlo korektno, drago mi je što ponavljamo dobre igre. Dali smo tri lepa gola, uzeli tri velika boda i u dobrom raspoloženju ćemo završiti ovaj deo šampionata. Očekuje nas težak meč u Novom Sadu, ali se nadamo još jednom povoljnom rezultatu, rekao je Kosanović.

Ekipa Radničkog je sada na sedmom mestu tabele sa osvojenim 31 bodom, gde će i ostati posle utakmice sa Proleterom, jer šestoplasirani Voždovac ima 35 bodova.

Ključne reči: FK Mladost Lučani , Linglong Super liga , sport , fudbal , tri boda , Stadion Čair , fk radnički niš ,