Orlići šesticom ispratili Estonce sa Čaira

Marko Mitić 2019.

Fudbalska reprezentacija Srbije do 21 godine ubedlivo je trijumfovala na stadionu Čair protiv reprezentacije Estonije rezultatom 6 : 0 (3 : 0). Meč je odigran u okviru petog kola kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2021. godine čiji će domaćini biti Slovenija i Mađarska.

Foto : Marko Mitić

Posle ne baš sjajnog starta u kvalifikacijama i nakon promene selektora, Orlići su zabeležili drugu pobedu u svojoj grupi. Odmah se videlo da Estoncima neće biti uopšte lako, jer je prva šansa viđena već u 5. minutu. Kapiten Adžić je promašio iz izgledne pozicije, nakon što su Luka Ilić i Joveljić brzo razmenili dupli pas. Selektor Stolica izveo je formaciju 3-4-3. Prvi gol na meču veđen je u 12. minutu. Stuparević je centrirao, jedan od odbrambenih igrača Estonije nije reagovao baš najbolje, lopta je stigla do Luke Ilića koji je udarcem po zemlji matirao nemoćnog golmana Noma. Priliku da uvećaju prednost mladi reprezentativci Srbije imali su preko Njegoša Petrovića, ali je njegov udarac završio malo pored leve stative.

U 20. minutu na semaforu je već stajalo 2 : 0. Svetozar Marković je pronašao na desnoj stranii slobodnog Nišića, koji je, kako se učinilo, bio u nedozvoljenoj poziciji, ali je zastavica pomoćnog sudije ostala dole, pa njemu nije bilo teško da pronađe usamljenog Joveljića u srcu šesnaesterca, koji je loptu poslao u praznu mrežu. Prvu šansu gosti su imali tek u 34. minutu kada je Usta šutirao iz prve, ali je lopta završila pored gola. Kazna je uskoro stigla na drugoj strani, Stuparević je izveo korner, a lopta je stigla do Ivana Ilića i on ju je zahvatio volejom i postavio rezultata prvog poluvremena (3 : 0).

Prvu šansu u drugom poluvremenu imali su Estonci. Visoki Reinkort je između tri odbrambena igrača reprezentacije Srbije zahvatio loptu i tako joj promenio pravac, ali je na sreću navijača na Čairu ona prošla pored stative. Na novi gol Srbije čekalo se do 52. minuta, kada je Luka Ilić poslao loptu u prostor za Joveljića koji je u svom stilu postigao svoj drugi gol na ovom meču. Međutim, što se tiče golova Dejana Joveljića to nije bio kraj. U 61. minutu Nišić se izborio za loptu, posle čega je nad njim načinjen prekršaj. Stuparević je uzeo loptu, uputio oštar centaršut na prvu stativu, a Joveljiću nije preostalo ništa drugo sem da postigne het-trik. Napadač Antrahta iz Frankfurta ubrzo je uz velike ovacije publike napustio teren, a umesto njega ušao je Tedić.

IMG 20191115 233443 Konferencija za novinare polse utakmice; Foto: Marko Mitić

Nakon petog pogotka selektor Stolica je od svojih igrača pre svega tražio da smire igru i da nastave sa visokim presingom. Mogli su gosti do počasnog gola, ali je Oigusu ponestalo koncentarcije, pa je i njegova lopta završila pored gola domaćih. Kada se činilo da se mreže više neće tresti, Ivan Ilić je na sredini terena oduzeo loptu i brzo pronašao Tedića koji je rešio situaciju jedan na jedan sa golmanom Nomom. Do kraja utakmice nije viđeno ništa vredno pomena, a rezultat je ostao 6 : 0.

Nakon utakmice, na konferenciji za novinare pojavio se samo selektor reprezentacije Srbije, Ilija Stolica. Ostaje nepoznanica zašto se selektor reprezentacije Estonije nije pojavio pred novinarima. Stolica je na početku svog obraćanja pobedu posvetio reprezentativcu Nikoli Čumiću, kome je preminuo brat neposredno pred početak meča. Ekipa je prepoznala situaciju u kojoj se nalazimo, odlično odreagovala i napravila jednu jako lepu uvertiru za ono što sledi u utorak, rekao je. On se takođe nada da će njegova ekipa ovakvu igru prikazati i u meču sa RusijomOvo je možda bila poznivnica za sve ljubitelje fudbala na jugu, a znam da ih ima puno, da dođu i pomognu nam u nameri da se kvalifikujemo na Evropsko prvenstvo, zaključio je Stolica.

Ovom pobedom Srbija je zadržala nadu da može na prvenstvo Starog kontinenta. Orlići sada imaju sedam osvojenih bodova, četiri manje od prvoplasirane Rusije, koja će biti gost na Čairu 19. novembra sa početkom od 19 časova.

Ključne reči: Fudbalska reprezentacija Srbije , Fudbalska reprezentacija Estonije , Kvalifikacije EURO 2021 , sport , fudbal , Stadion Čair , pobeda , FSS , Niš ,