Radnik odneo bodove iz Niša

Marko Mitić 2019.

Fudbalski klub Radnički poražen je u 14. kolu Linglong Superlige, pošto je Radnik iz Surdulice na stadionu Čair slavio rezulrtatom 2 : 0.  Golove za tim iz Surdulice postigli su Georgijev i Makarić.

Posle dva vezana trijumfa u domaćem prvenstvu, izabranici Milorada Kosanovića nisu opravdali ulogu favorita. Radnik je iskoristio šanse koje su mu se pružile i golovovima u pravo vreme odneo bodove iz Niša. Prvi pogodak viđen je u nadoknadi prvog poluvremena, pošto je posle greške Stefana Đorđevića lopta došla do Stojanovića, koji je na drugoj stativi pronašao Georgijeva, a on je glavom pogodio mrežu Petrovića. Očekivao se odgovor Radničkog u drugom delu, ali je Radnik posle bega Makarića i rutinske završnice u 83. minutu rešio pitanje pobednika i postavio konačnih 2 : 0. Utakmicu na Čairu pratio je vrlo mali broj gledalaca, a sudija meča bio je Milan Mitić iz Leskovca.

Ovim porazom Nišlije su ostale na 25 osvojenih bodova i sada se nalaze na 6. mestu, dok se tim iz Surdulice ovom pobedom odvojio od samog začelja tabele i sada je na 13. mestu sa 14 bodova. Linglong Superliga se nastavlja već narednog vikenda, kada će Radnički gostovati ekipi TSC-a u Bačkoj Topoli.

Ključne reči: fk radnički niš , FK Radnik Surdulica , Stadion Čair , Linglong Super liga , fudbal , sport ,