Radnički remijem završio učešće u Evropi

Marko Mitić 2019.

Fudbaleri Radničkog okončali su ovogodišnje učešće u kvalifikacijama za Ligu Evrope, pošto su u uzvratnom meču na stadionu Čair protv Flore iz Talina odigrali 2 : 2 (0 : 0). Prvi meč u Estoniji završen je rezultatom  2 : 0, pa je Flora prošla dalje ukupnim rezultatom 4 : 2.

Niški tim od starta meča, baš kao i u prvoj utakmici, nije uspeo da pronađe svoju igru. Prvu ozbiljniju priliku na meču imao je Tomić, koji je udarcem sa distance šutirao u okvir gola, ali je golman gostiju Igonen odbranio taj šut. U prvom poluvremenu ekipa Radničkog najviše je pretila iz prekida. Posle izvedenog udarca iz ugla Tomića, Ostojić se našao na prvoj stativi, ali je lopta otišla preko gola. Najbliža pogotku domaća ekipa bila je u 30. minutu, kada je kapiten Stojanović šutirao iz slobodnog udarca sa nekih 25 metara, ali je njegov udarac završio malo pored leve stative Igonena. Da trener Krunić nije bio zadovoljan igrom u prvom poluvremenu videli smo kada je u 35. minutu poslao svoja tri rezervna igrača na zagrevanje. U 36. minutu Jirka je prošao po desnoj strani poslao povratnu loptu ka Bojoviću, ali je njegov šut izblokiran. Do kraja prvog dela vredno pomena je i prodor Stojanovića koji je napravio potez više, pa nije uspeo da ozbilnije zapreti golu gostiju. Navijači Radničkog nisu bili zadovoljni igrom svog tima i zvižducima su ih ispratili u svlačionicu.

Drugo poluvreme, za razliku od prvog, bilo je mnogo interesantnije i efikasnije, jer smo videli čak četiri pogotka. Prvi šut u okvir gola Kneževića fudbaleri Flore uputuli su tek na startu drugog poluvremena. U 58. minutu strateg Krunić napravio je dvostruku izmenu. Na teren su ušli Meleg i Mihajlović, dok su iz igre izašli Batrović i Bojović. Samo nekoliko minuta kasnije, Tomić je opet šutirao iz daljine, ali je Igonen bio na pravom mestu. Ipak, mreža golmana iz Talina zatresla se u 68. minutu kada je Todorovski uputio idealan centrašut pa Mihajloviću nije preostalo ništa drugo, sem da loptu smesti u mrežu. Nakon vodećeg gola, i publika se aktivno uključila u meč. Poslednja izmena kod domaćina viđena je u 73. minutu kada je malo zapaženog Jirku zamenio Čumić. I kada su svi očekivali totalnu ofanzivu niškog tima, Flora je stigla do izjednačenja. Igrao se 80. minut utakmice kada je Vasiljev izveo slobodan udarac, Kusk je sa druge stative loptu dodao Purgu koji je rutinski završio akciju. Već tada bilo je jasno da će Radnički teško do drugog kola, pošto im je bilo neohodno da postignu čak tri pogotka. U 84. minutu istakli su se rezervisti niške ekipe. Mihajlović je poslao loptu u prazan prostor Čumiću koji udarcem po zemlji opet doneo prednost svom timu. Međutim, ekipa iz Talina uspela je da izbegne poraz, pošto je Lepik u sudijskoj nadoknadi prošao pored golmana Kneževića i postavio konačan rezultat meča 2 : 2.

67486663 2583196995057999 881673137085743104 n

Treneri obeju ekipa na konferenciji za novinare; Foto Marko Mitić

Nakon utakmice na konferenciji za novinare obratili su se treneri obeju ekipa. Trener gostiju Hen je rekao da je njegova ekipa imala dosta sreće, ali da je na kraju sasvim zasluženo prošla. Od samog starta Radnički nas je pritiskao, morali smo da budemo koncentrisani svih 90 minuta. Mislim da je Radnički jak protivnik, ali za ovakve utakmice potrebno je imati i malo sreće, kazao je Hen.

Trener Radničkog Simo Krunić se pre svega izvinio celoj Srbiji zbog ispadanja i dodao da su njegovi igrači mogli i morali mnogo bolje. Čestitao je Flori na prolasku dalje i dodao da su slabije odigrali prvu utakmicu Danas smo dali svoj maksimum, primili smo prvi gol iz prekida, to je pokazatelj nedostatka koncentracije. Probali smo da dođemo do još jednog gola, ali smo iz kontranapada primili i taj drugi, kazao je Krunić.

Fudbalerima iz Niša sada predstoji početak domaćeg prvenstva. Prvi protivnik biće Proleter iz Zrenjanina a utakmica na stadionu Čair je na je na programu 21. jula od 20 čsova.

Radnički: Knežević, Todorovski, L. Đorđević, Ostojić, S. Đorđević, Bondarenko, Stojanović, Batrović ( od 58. minuta Meleg), Tomić, Jirka ( od 73. minuta Čumić), Bojović ( od 58. minuta Mihajlović).

Flora: Igonen, Jarvelaid, Purg, Kusk, Kams, Livak, Kreida, Ainsalu, Miler ( od 66. minuta Sinijavski), Vasiljev, Sorga ( od 78. minuta Lepik).

Ključne reči: fk radnički niš , Liga Evrope , kvalifakcije , sport , fudbal , FK Fkolra Talin , Stadion Čair ,